Serie A ne zaman başlayacak? Federasyon başkanı açıkladı

Serie A ne zaman başlayacak? Federasyon başkanı açıkladı

Ülkede 3 Nisan'a kadar sürecek olan genel karantinanın uzatabileceği belirtiliyor. Ancak çalışmalarını video konferans yoluyla yürüten futbol kulüpleri antrenmanlara başlangıç tarihi olarak 14 Nisan'ı öngörüyor.

İtalyan spor basınında çıkan haberlerde Serıe A'nın 20 Mayıs'ta başlayabileceği belirtiliyor. Konuyla ilgili TMW Radyosu'na bir açıklama yapan ülkede futbolun en yetkili ağzı olan Futbol Federasyonu Başkanı Gabrıele Gravına da bu fikri olumlu yaklaştığını söyledi.

66 yaşındaki futbol adamı, "İtalya'da futbol er ya da geç yeniden başlayacak. Önceliğimiz bu sezonu tamamlamak olacak. Bu kadar maçın oynandığı bir sezonu yok saymak herkese büyük bir haksızlık olur. Serıe A'yı 20 mayıs ya da haziranın ilk günlerinde başlatıp, temmuz ayı sonunda bitirmeyi planlıyoruz. Ayrıca ligi ağustos ve eylül ayları arasında oynatıp, tamamlamak gibi bir b planımız da var. Bu sezon için bir sonrakinden ödün verme fikrinden hiç hoşlanmadığımı daha önce de belirtmiştim. Duruma göre maçları tarafsız sahada oynatabiliriz. Bunun için koronavirüsten en az etkilenen 4-5 nokta üzerinde çalışıyoruz. Juventus'un da tamamlanmamış bir sezonda lig şampiyonluğunun kendilerine verilmesini istemediklerini biliiyorum" ifadesini kullandı.

 

Koronavirüs nedeniyle 26. Hafta itibariyle ara verilen Serıe A'da 63 puanla Juventus liderlik koltuğunda otururken, siyah beyazlıları 62 puanla Lazıo takip ediyor.